تبلیغات
سینما کره - اشتباهات رایج در نوشتن مطالب

بخش ها

سخنان بزرگان(1)
اخبار فیلم و سریال(3)
عکس سریالهای کره ای(1)
شعرهای عاشقانه(25)
شاعران معاصر ایران(7)
حکم علما و روحانیون(3)
حجاب در ایادین(3)
دانستنیهای ازدواج(38)
دانستنیهای جنسی(13)
بیماریهای جنسی(10)
مادران(4)
رایانه و اینترنت(6)
تجارت الکترونیک(3)
طراحی سایت(3)
پناهندگی و اقامت(1)

لینک های روز

جستجو

آرشیو

هفته دوم آذر 1388

همه آرشیوها

مطالب اخیر

شعرهای عاشقانه 4
جملات عاشقانه
نازنینـــــــــــــــــــم !
چکه های خاطره 3
چکه های خاطره 2
چکه های خاطره
جملات عاشقانه ... 2
جملات عاشقانه ...

لیست آخرین پستها

خروجی مطالب

RSS   Atom

بزرگترین مرکز دانلود رایگان


اشتباهات رایج در نوشتن مطالب


شاید رایجترین اشتباهی است كه با آن روبرو می شوید. اگر چه بررسی و توضیح اینگونه جملات باید توسط یك استاد زبان صورت پذیرد ، ولی می توانیم بطور خلاصه نكاتی را ذكر كنیم :

·  آیا جمله شما ( كلماتی كه بین دو نقطه قرار گرفته اند ) شامل بیش از یك هدف اصلی اند؟

·  اگر تلاش كنم تا یك جمله را بلند بخوانم ، آیا در انتهای جمله ، نفس كم می آورم؟

·  آیا در جمله خود بیش از یك بار عباراتی همچون "و" ، " ام" ، "ی" و حتی تركیبی ازآنها بكار رفته است؟

·  آیا می توان جمله شما را به دو یا چند قسمت كوچك تر تقسیم كرد؟

آیا جمله های حاصل از تقسیم جمله اصلی دارای دقت و یا اثر بیشتری نیستند

همیشه بخاطر داشته باشید كه بازدیدكنندگان و خوانندگان مطالب سایت شما ، گروهی شنونده زندانی نیستند. شما باید با نوشته خود علاقه آنها را جلب كنید. كوتاه و جذاب بودن جملات موجب كمك به شما در رسیدن به این هدف خواهند شد.
از وجه معلوم یا فاعلی استفاده كنید : سه جفت جمله زیر را در نظر بگیرید :

گزارش توسط betty خوانده شد.

 Betty گزارش را خواند.
 

برای توقف پروژه ، تصمیم گیری شد.

تصمیم گرفتیم تا پروژه را متوقف كنیم.
 

وجه مفعولی باید مورد استفاده قرار نگیرد.

نباید از وجه مفعولی استفاده كنید.

كدامیك از جملات فوق به نظر شما جالبتر بودند؟ امیدوارم توجه كرده باشید كه جملات دوم در هر گروه ، ساده تر و شفاف تر بودند. در مثال های فوق ، جملات اول در وجه مفعولی یا مجهول و جملات دوم ،معادل آنها در وجه معلوم یا فاعلی بودند.

اشتباهات املایی: امروزه برای اینگونه اشتباهات هیچ بهانه ای قابل قبول نیست. نرم افزار واژه پرداز شما خوشحال خواهد شد تا اشكالات املایی را تصحیح كند. غلط املایی، افراد را تحت تاثیر قرار نمیدهد بلكه بهانه خوبی است برای آنها تا سایت را 
ترك كنند. زمانی كه بازدید كنندگان با اشتباهات تایپی در سایت شما روبرو میشوند ، تلاش می كنند بفهمند كه دیگر چه چیزی در سایت شما اشتباه است. پس حتماً املای لغات را چك كنید. از نرم افزار كمك بگیرید . از شخصی بخواهید تا نوشته شما را بخواند تا اگر نرم افزار نیز چیزی را جا انداخته ، مشكلی ایجاد نشود.

از آنجایی که تمام ارزش سایت شما در درجه اول بر اساس مطالب مشخص می شود، بسیار اهمیت دارد که منطبق با نوع سایت و مخاطب آن مطالب ارائه شوند. نباید از کلمات نابجا یا چاپلوسانه استفاده کنید. بخاطر داشته باشید هیچ وقت متنی را از سایت دیگر به صورت مستقیم کپی نکنید. و اگر این کار را به هر دلیل انجام میدهید نسبت به ذکر منبع یا نام نویسنده اقدام نمایید. در غیر اینصورت ،دیر یا زود بازدیدکننده به این امر پی می برد و به بیان خیلی ساده باید گفت که ، دیگر آبرویی برای سایت شما باقی نخواهد ماند. شاید شما یک صفحه کپی کرده باشید اما در نظر بازدیدکننده ، تمام سایت شما زیر سئوال خواهد رفت. **
 

بخش های ضروری در وب سایت
Web essentials

شما می توانید هر چیزی كه خواستید در سایت خود قرار دهید و هر چیزی را كه نخواستید از آن حذف كنید . اما اگر می خواهید از طریق این وب سایت پول درآورید ، چهار چیز را حتماً باید در سایت خود قرار دهید. بر روی home page ( بله ; اولین صفحه ای كه بازدید كننده مشاهده میكند) باید این چهار گزینه را درج كنید

·  شما باید به بازدیدكننده بگویید كه سایت شما چه كاری انجام می دهد. این كار را فوراً انجام دهید،در چند جمله اول صفحه  اگر این كار را انجام ندهید ، بازدید كننده ای را كه باید حفظ كنید از دست می دهید.

·  شما باید به بازدیدكننده بگویید كه چرا بهتر است از شما خرید كنند یا از سرویس ارائه شده توسط شما استفاده کنند. ما میدانیم ، شما هم می دانید كه این محصول ، بهترین در جهان است و تصور آنكه مردم بدون این سرویس یا کالا چه زندگی پردردسری خواهند داشت، بسیار سخت است! اما شما باید آنها را متقاعد كنید تا مانند شما فکرکنند.

·  شما باید به بازدیدكننده بگویید كه چگونه از شما خرید كند. و البته نباید این امكان بیش از یك كلیك از آنها فاصله داشته باشد! كاری نكنید كه مردم برای خرید از شما تلاش زیادی انجام دهند.

·  شما باید خرید كردن را برای بازدیدكننده آسان كنید. این تنها به معنی قبول كارت اعتباری یا حسابهای بانكی online نیست ، بلكه هیچ سوال غیر ضروری نیز نباید پرسیده شود.

 بدیهی است كه هنوز بسیاری بخاطر پیروی نكردن از این اصول با شكست مواجه می شوند. دیگر بخش های ضروری یا واقعاً ضروری در وب سایت شما به قرار ذیل می باشند : 

1.                        امكان دسترسی به e-mail در همه صفحات: اگر یك بازدید كننده سوالی داشت ، فكر نمی كنید وظیفه شماست كه كار را برایش آسان كنید؟

2.                        آیتم های رایگان: برخی از محصولات آنقدر پر طرفدار هستند كه صف ایجاد شده از بازدید كنندگان در وب سایت شما از پهنای پاند مجاز شما فراتر خواهد رفت. برای جذب  بازدید كننده بیشتر ، یك كالای رایگان را پیشنهاد كنید. اما مطمئن شوید كه آنچه پیشنهاد می كنید با محتویات سایت سازگار باشد.( کسی از سبزی فروش ، اورانیوم غنی شده   انتظار ندارد!!!)

3.                        Ad - copy مؤثر (تیترها و نوشته های تبلیغاتی): هرچه بهتر ، میزان فروش بالاتر.

4.                        لیست های Opt-In (لیست e-mail مشترکین سایت):  شما باید از بازدید كنندگان خود بخواهید كه مشترك خبرنامه شما بشوند. بی توجهی در انجام این كار ممكن به قیمت از دست دادن سود كلانی در آینده شود.

5.                         سرعت: سایت شما باید خیلی سریع بارگذاری شود ، در كمتر از 15 ثانیه (با استفاده از یك مودم56 K)

6.                        موتور جستجوگر: برای وب سایت خودتان ، نه برای كل وب. پیدا كردن مطالب دلخواه را برای بازدید كنندگان خود آسان كنید. تعداد بسیار زیادی از این جستجوگر های  GGI scripts  به صورت رایگان در دسترس می باشد، یا حتی می توانید از یك سرویس رایگان مثل Atomz استفاده كنید.

7.                        FAQ: بخش پاسخ به سؤالات رایج. این بخش اولین جایی است كه افراد برای یافتن پاسخ سؤالات خود به آن مراجعه خواهند كرد. مطمئن شوید كه این بخش را ایجاد كرده اید.

8.                        Privacy policy (حفظ امنیت اطلاعات کاربر): به افراد اجازه دهید كه بدانند شما دقیقاً با آدرس e-mail  و اطلاعات كارتاعتباری آنها چه می كنید. با این كار آنها رغبت بیشتری برای خرید از شما خواهند داشت .

بطور خلاصه ، خرید كردن را برای مردم آسان و ساده كنید. اگر باعث شوید " كار زیادی" انجام دهند ، از خرید صرف نظر می كنند. مردم بیشماری در اینترنت حضور دارند كه میتوانند خرید كنند اما این " كار زیاد" باعث ایجاد مشكل برای آنها می شود.

 ذکر این نکته لازم است که گزینه های خاصی در تمام سایت ها تکرار می شوند و همانطور که در بالا اشاره شد، جز ضرورت های سایت اند. اما با این حال بسته به نوع سایت و هدف شما ،ممکن است بخش های دیگری نیز به سایت خود اضافه کنید. این امر اصلاً مشکلی ندارد و حتی باعث متمایز شدن سایت شما خواهد شد. فقط فرآموزش نکنید آنچه را که باید درج کنید ، حتماً مورد توجه قرار دهید.

نوشتن Ad copy

در نظر داریم تا شما را با بزرگترین رازی كه در مورد چگونگی ساخت Ad copy  های فوق العاده آموخته ایم ، آگاه كنیم. مرحله به مرحله :

·  یك آدرس e-mail رایگان تهیه كنید. ( از آدرس شخصی خودت استفاده نكن!)

·   در یكی از سایتهای FFA ثبت نام كنید .( سایت link2u.com را امتحان كنید)

·   پس از آن چندین تُن e-mail دریافت خواهید كرد. عمدتاً تبلیغات در مورد موضوعات مختلف اند. فقط به خط عنوان توجه كنید و تبلیغهایی كه نظر شما را زود جلب نمیكنند را حذف كنید.

·   هرآنچه باقی می ماند را به كامپیوتر خود انتقال دهید و آنها را در یك پوشه جداگانه نگهداری كنید.

اكنون شما یك بانك اطلاعاتی مستند از عناوین خوب دارید. مرحله بعدی فیلتر كردن عناوین مختلف است ، و یك بار دیگر گزینه هایی كه نظر شما را جلب نمی كنند را حذف كنید.آنچه كه باقی می ماند مجموعه ای از تبلیغ های تست شده و مناسب است.( شما هرآنچه كه به نظرتان جالب نیامده است را حذف كرده اید ، اینطور نیست؟ ) ممكن است لازم باشید كه قبل از انجام این كار ، كارت اعتباری خود را پنهان كنید چون بعضی از این تبلیغ ها واقعاً هوس انگیز هستند ...

آخرین مرحله ساده است ... شروع به خواندن پیشنهادات مختلف كنید و تلاش كنید تا یك كپی از آنها البته در مورد محصول خودتان تصور كنید. این بهترین روش یادگرفتن است- شما از بهترین معلمان یاد میگیرید! بالاخره ، اگر آنها توانسته اند توجه شما را جلب كنند پس حتماً كاری را درست انجام داده اند.

لطفاً این روش را امتحان كنید... هیچ خرجی برای شما ندارد و زمان بسیار كمی خواهد برد اما بیشتر از آنچه تصور می كنید برایتان سودمند خواهد بود. نوشتن یک متن تبلیغاتی خوب ، کمی نیاز به دقت دارد. اگر واقعاً به این کار علاقه دارید باید به هر چیزی که برای تبلیغ استفاده می شود توجه کنید مثل رسانه های تصویری ، صوتی ، روزنامه ها و غیره . آنها میتوانند الگو و ایده های خوبی در اختیار شما قرار دهند. البته همانطور که گفته شد، خودِ اینترنت به عنوان بهترین منبع به شما کمک خواهد کرد.
هرچقدر بهتر و متقاعد کننده تر بنویسید ، به هدف خود نزدیک تر خواهید شد. بهترین راه خوب تبلیغ کردن ، استفاده از تجربه دیگران در شبکه جهانی اینترنت است


ارسال به ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
[ نویسنده : مهدی حسینی در سه شنبه 10 آذر 1388 و ساعت 12:55 ق.ظ مرتبط با | لینک | نظرات ]امار سایت

 
 


آمار
اطلاعات سایت
آخرین بروز رسانی:
کل مطالب :

مدیر سایت:

مهدی حسینی

لینکستان

بزرگترین مرکز دانلود
بهترین سریالهای دنیا
سینما کره
محصولات زناشویی

همه لینکها

/html>