بخش ها

سخنان بزرگان(1)
اخبار فیلم و سریال(3)
عکس سریالهای کره ای(1)
شعرهای عاشقانه(25)
شاعران معاصر ایران(7)
حکم علما و روحانیون(3)
حجاب در ایادین(3)
دانستنیهای ازدواج(38)
دانستنیهای جنسی(13)
بیماریهای جنسی(10)
مادران(4)
رایانه و اینترنت(6)
تجارت الکترونیک(3)
طراحی سایت(3)
پناهندگی و اقامت(1)

لینک های روز

جستجو

آرشیو

هفته دوم آذر 1388

همه آرشیوها

مطالب اخیر

شعرهای عاشقانه 4
جملات عاشقانه
نازنینـــــــــــــــــــم !
چکه های خاطره 3
چکه های خاطره 2
چکه های خاطره
جملات عاشقانه ... 2
جملات عاشقانه ...

لیست آخرین پستها

خروجی مطالب

RSS   Atom

بزرگترین مرکز دانلود رایگان


طراحی وب سایت


وب سایت ها فقط مجموعه ای از صفحات وب هستند و این صفحات وب چیزی بیشتر از مقداری متن و تصویر كه به وسیله زبان HTML در كنار یكدیگر قرار گرفته اند ، نیستند. زبان HTML به نرم افزار كاوشگر اینترنت می گوید كه چگونه صفحات وب را نمایش دهد. البته تمام شما بالاخره بخوبی با این زبان آشنا خواهید شد اما اینكه برای شروع چقدر باید یاد بگیرید به  تصمیم بعدی شما  بستگی خواهد داشت.

یك تصمیم بسیار ساده. با آنكه به هیچ وجه تصمیمِ برگشت ناپذیری نیست ، اما بر نوع ابزارهای نرم افزاری كه مورد استفاده قرار می دهید و اینكه چقدر راحت و سریع می توانید سایت خود را راه اندازی كنید ، تاثیر خواهد گذاشت. تنها دو راه برای طراحی یك وب سایت وجود دارد ، نوشتن دستی كدها و یا استفاده از ویرایشگرهای(WYSIWYG(what you see is what you get یا خودکار

نوشتن كدها بصورت دستی

مزایا:

·  كدهای ساده و سریع باعث بارگذاری سریع وب سایت می شوند.

·  امكان جای گذاری دقیق عناصر و مسلماً داشتن ظاهری دقیق- شما بطور كامل بر روی سایت خود كنترل دارید.

·  ویرایشگرهای HTML رایگان بسیار زیادی برای این كار در دسترس می باشند.

·  زمانی كه از ویرایشگرهای خودكار استفاده می كنید این امكان را دارید تا به سطح HTML بازگردید و به ویرایش دقیق تر بپردازید.

·  احساس رضایت شخصی در هنگام یادگیری برای طراحی آنچه كه میخواهید.

·  توانایی در بررسی كدهای سایتهای دیگر و امكان استفاده از جلوه هایی كه ممكن است در سایت دیگری به آن برخورد كنید.

معایب:

·  این روش زمان بسیار بیشتری نسبت به استفاده از مثلاً  Dreamweaver یا FronPage و سود بردن از یك رابط گرافیكی ساده ( اشاره كن و كلیك كن) خواهد برد.

·   طراحی به صورت دستی بسیار زمان بر است و این مهمترین عیب این روش است.

·  شما باید از هم اكنون نسبت به یادگیری HTML اقدام كنید.
 

ویرایشگر های خودكار (WYSIWYG)

مزایا :

1.                        فوق العاده سریع. استفاده از آن برای راه اندازی سریع یك سایت یا حتی ویرایش و بازنگری یك سایت زمانی كه كامل شده بسیار راحت است.

2.                        به دانش اندك یا حتی هیچ آگاهی با HTML نیاز دارد.

3.                        كمترین نیاز به تایپ دستورات و بیشتر اشاره كردن به آیكن ها و كلیك كردن. ارائه نتیجه كار در همان لحظه.

معایب:

·  دستیابی به نتیجه ای دقیق و دلخواه در برخی موارد امكان پذیر نیست. شما باید از نرم افزاری كه استفاده می كنید راضی باشید- از تصمیم گیرهای آن و كدهای آن.

·  نرم افزارهای خوب در این زمینه بسیار گران قیمت هستند. تا آنجای كه ما میدانم dreamweaver كه بهترین است از همه گران قمیت تر هم هست.( البته در ایران هیچ نگرانی در مورد قیمت نرم افزار وجود ندارد. فعالاً که دولت یارانه 100 درصد داده تا همه بتوانند بصورت رایگان از هر نرم افزاری استفاده کنند.)

·  كدهای خروجی بسیار پر حجم (bloated) هستند. كه باعث افزایش حجم صفحه و كاهش سرعت بارگذاری می شود.(البته این امر آنقدر محسوس نیست تا همه را به سمت سرعت های  بالا بكشاند) .

اما ما كدام روش را پیشنهاد می كنیم؟ در واقع هركدام از شما روشی را كه برایتان بهتر است انتخاب خواهید كرد. ما فقط میتوانیم تجربه خود را در این مورد بیان كنیم و اینكه چرا معتقدیم كه تصمیم درست تری گرفته ایم ...

نوشته های ذیل تجربه یکی از همکاران ما در بخش فنی است که خواندن آن خالی از سود نیست.

" من كار را با یادگیری HTML آغاز كردم. كتابی به نام Hip Pocket Guide to HTML 4.01 را انتخاب كردم و شروع به كار كردم. از بسیاری نرم افزارهای ویرایشگر رایگان و غیر رایگان استفاده كرده ام تا اینكه   1st page 2000 را انتخاب كردم. ویرایشگری كه هنوز استفاده از آنرا پیشنهاد میكنم .پس از یك سال كار بالاخره سایت مورد علاقه خودم یعنی best judo را راه اندازی كردم . اما اجازه دهید بگویم كه برای این كار فقط یك یا دو ماه را واقعاً صرف كار كردم. خیلی ساده این زمان كاری را در طول یك سال تقسیم كردم . البته هدف من پول نبود فقط میخواستم یادبگیرم كه چگونه یك وب سایت طراحی می كنند و در طی این مدت واقعاً لذت بردم . سایت موردعلاقه من هم اكنون خرج خودش را از طریق برنامه تبلیغات آمازون  (Amazon affiliate ) درمی‌آورد . همچنین در هفت مورد جستجوگر در مقام اول قرار دارد.

مدت زمانی كه به یادگیری دروس مختلف طراحی وب مشغول بودم واقعاً ارزشمند بود ، اینكه چگونه یك وب سایت بسازید ، تبلیغات كنید ، برای آن ترافیك ایجاد كنید و نام آنرا در موتورهای جستجوگر ثبت كنید و بسیاری منابع دیگر كه از آنها استفاده كردم - برآن هستم تا تمام این مطالب را به زودی برای شما ارائه كنم. البته شما بسیاری از كوشش و خطاهایی كه من انجام دادم را تكرار نخواهید كرد.از آنجایی كه این سایت را با FrontPage طراحی كردم مدتی در وقت صرفه جویی شد. این نرم افزار به شما امكان می دهد تا از هر دو حالت اتوماتیك و دستی استفاده كنید اما میتوانند این کار را در notepad ( یا نرم افزار رایگانی مثل 1st page 2000) هم انجام دهید . یكی از ویژگیهایی كه از آن لذت بردم این بود كه با یاد گیری زبان HTML میتوانستم خیلی راحت به محیط ویرایش دستی بروم و كدها را همانطور كه می خواستم تغییر دهم. میتوانم كدهای اضافی را شناسایی كرده و حذف كنم یا با ویرایش یك كد به نتیجه دلخواه دست یابم. "

شما كدام روش را انتخاب می كنید؟ چه كسی می داند؟ اگر می خواهید یك جهش بزرگ انجام دهید و تا هفته اینده سایت خود را راه اندازی كنید ، بهتر است از ویرایشگرهایاستفاده كنید. اگر میخواهید تا از وقت خود استفاده كنید، یاد بگیرید چگونه این كار انجام میشود و از دردسرهای زیاد آینده خود را راحت كنید ، شروع به یادگیری HTML یا نوشتن كدها بصورت دستی كنید و در آینده اگر دوست داشتید از ویرایشگرهای خودكار نیز استفاده كنید. برخی افراد از هیچ چیز به غیر از notepad استفاده نمی كنند. گروهی دیگر هیچ وقت تصور یادگرفتن كدهایكه یك ویرایشگر خوب اتوماتیك به سادگی در اختیارشان می گذارد را نمی كنند. تصور می كنیم كه بهترین كار یادگرفتن اندكی HTML و البته امتحان چند ویرایشگر خودكار است سپس تصمیم خود را بگیرید!ارسال به ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
[ نویسنده : مهدی حسینی در سه شنبه 10 آذر 1388 و ساعت 12:48 ق.ظ مرتبط با طراحی سایت | لینک | نظرات ]امار سایت

 
 


آمار
اطلاعات سایت
آخرین بروز رسانی:
کل مطالب :

مدیر سایت:

مهدی حسینی

لینکستان

بزرگترین مرکز دانلود
بهترین سریالهای دنیا
سینما کره
محصولات زناشویی

همه لینکها

/html>