بخش ها

سخنان بزرگان(1)
اخبار فیلم و سریال(3)
عکس سریالهای کره ای(1)
شعرهای عاشقانه(25)
شاعران معاصر ایران(7)
حکم علما و روحانیون(3)
حجاب در ایادین(3)
دانستنیهای ازدواج(38)
دانستنیهای جنسی(13)
بیماریهای جنسی(10)
مادران(4)
رایانه و اینترنت(6)
تجارت الکترونیک(3)
طراحی سایت(3)
پناهندگی و اقامت(1)

لینک های روز

جستجو

آرشیو

هفته دوم آذر 1388

همه آرشیوها

مطالب اخیر

شعرهای عاشقانه 4
جملات عاشقانه
نازنینـــــــــــــــــــم !
چکه های خاطره 3
چکه های خاطره 2
چکه های خاطره
جملات عاشقانه ... 2
جملات عاشقانه ...

لیست آخرین پستها

خروجی مطالب

RSS   Atom

بزرگترین مرکز دانلود رایگان


میزبانی وب سایت


ارائه خدمات میزبانی وب (web hosting) یعنی چه ؟ جایست كه فایل های وب سایت شما برای دسترسی کاربران شبکه جهانی ، نگهداری می شوند. این فایلها در واقع بر روی یك خدمات دهنده وب (server) قرار می گیرند. نام سایت شما با یک عدد استاندارد به نام آدرس IP شما مرتبط است و این عدد اشاره به كامپیوتر نگهدارنده اطلاعات وب سایت شما دارد از اینرو زمانی كه شخصی آدرس سایت شما را تایپ می كند ، در عمل به سمت این كامپیوتر فرستاده می شود. در سراسر جهان بیش از 100 ها خدمات دهنده وب یافت می شوند. كه میتوانید سایت خود را بر روی هریك از آنها قرار دهید. اما قبل از انتخاب ،یك جستجوی كامل در این مورد انجام دهید.


به شما پیشنهاد می كنیم كه خدمات فنی سایت خود را به یك شركت كه دارای تخصص كافی است واگذار كنید مگر اینكه دارای مهارت كافی در زمینه IT باشید. حتی اگر دانش فنی لازم در این مورد را دارا هستید  آیا منابع و زمان كافی برای اطمینان از این كه server شما به طور بیست و چهار ساعته در تمام روز قابل دسترسی است، در اختیار دارید؟ آیا پول كافی برای یك سرور خوب با یك خط T3 یا بهتر، به همراه آخرین نرم افزارهای موجود برای راه اندازی آنرا دارید؟

میزبانی خوب وب ، بخش جدا نشدنی استراتژی on-line شماست. اگر سایت شما كم سرعت باشد و یا حتی برای مدت كمی در دسترس نباشد در خطر جدی از دست دادن مشتری خود خواهید بود. حالا زمان كم كاری یا سراغ ارزان ترین انتخاب ها
رفتن ، نیست.

پیشنهاد نمی كنیم تا زمانی كه كارتان كاملاً یا تقریباً تمام نشده است به دنبال راه كاری برای این مورد باشید. قیمتها در حال نوسان روزانه هستند و آنچه كه امروز یك انتخاب خوب است ، ممكن است ضرورتاً انتخاب خوبی در یك یا دو ماه آینده كه در پیش رو دارید ، نباشد. اما ابتدا اجازه بدهید تا به  دو روش اصلی که برای قرار دادن سایت در شبكه بكار میروند ، نگاهی بكنیم ...

سایت های رایگان:  سایتهای رایگان بسیار زیادی در اینترنت وجود دارند كه از 5 تا 100 مگابایت فضا ارائه میكنند. میتوانید در گوگل با جستجو به دنبال "free isp"  تعداد زیادی از آنها را پیدا كنید. این گونه سایت ها فقط یك مزیت دارند- قیمت فوق العاده خوب= رایگان. اما عیوب آنها چیزی فراتر از حد شمارش است‌:

·  بسیاری از موتور های جستجوگر شما را در نظر نمیگیرند.(این عامل به تنهایی میتواند مانع انتخاب این سایت ها باشد)

·  بسیاری از مردم نیز سایت شما را جدی نمی گیرند.

·  شرکت ارائه دهنده این سرویس ممكن است بصورت غیر منتظره banner های تبلیغاتی خود را در سایت شما درج كند. 
 ( آبرو ریزی می شود )

·  بسیاری از خدمات رایج همانند shopping carts , CGI bins , mySQL database كه به طور معمول در خدمات دهنده های غیر رایگان ارائه می شوند ، در این گونه سایتها یا وجود ندارند یا به ندرت دیده می شوند.

و ....

از این سایتها فقط برای كارهای شخصی یا سرگرمی استفاده كنید، و اگر میخواهید از سایت خود پول در آورید به سراغ سایتها و شركتهای غیر رایگان بروید.

خدمات غیر رایگان (حرفه ای): قیمت ها فوق العاده متنوع اند. می توانید كارتان را با 1 دلار در ماه آغاز كنید یا صدها دلار در هر ماه برای اینگونه خدمات بپردازید. این ممكن است گیج كننده ترین قسمت تلاش شما برای راه اندازی سایت باشد. هر شركت با چاپلوسی تمام امكانات خود را به شما ارائه میكند و این امر مقایسه بین شركت های مختلف را مشكل میكند. در مورد ISP های خارجی ،خوشبختانه ، تعدادی وب سایت وجود دارند كه میتوانند كمك كنند. یك جستجو در گوگل برای

"web site hosting review"

منابع خوبی را در اختیار شما قرار خواهد داد. یا حتی می توانید به سایت پیشنهادی ما ، www.powweb.com سری بزنید. متاسفانه برای شرکتهای ایرانی هنوز هیچ سایتی( تا زمان درج این مقاله) برای بررسی وضعیت و مقایسه سرویس ها وجود ندارد.که البته در آینده نزدیک تعداد آنها نیز افزایش خواهد یافت!!

شركتهای ارائه دهنده خدمات وب بسیار متنوع اند... كوچكترین آنها شخصی است كه یك سرور در منزل خود برپا كرده و با استفاده از یك خط T1 به ارائه خدمات وب پرداخته . از این گروه بر حذر باشید- آنها نمیتوانند با بزرگتر شدن سایت شما در آینده از آن پشتیبانی كنند.

  پله بعدی ،شركتهای محلی هستند. آنها سایت شما را طراحی می كنند و سپس آنرا بر روی server  خود در همان محل قرار می دهند. اگرچه این شركت خیلی حرفه ای تر از افرادی هستند كه از روی سرگرمی در منزل كار می كنند اما سرعت ارتباط آنها عموماً به اندازه كافی بالا نیست ... از خیل اینها هم بگذرید.

یك پله بالاتر بر روی این نردبان ، dialup ISP ها هستند( فقط از اتصال تلفنی پشتیبانی  می كنند ). مشكل این گروه آنجاست كه آنها بسیار علاقمند به مشتریهای dialup خود هستند، و ممكن است به طرف دیگر قضیه كه متقاضیان خدمات میزبانی پرسرعت  هستند زیاد توجهی نكنند. علاوه بر آن شما با مسئله رقابت bandwidth (پهنای باند) در بین كاربران مواجه خواهید شد... پس این هم مناسب كار ما نیست.

 خدمات دهندگان حرفه ای میزبانی وب: این تمام كاری است كه انجام میدهند. اگر چه آنها در كنار كار خود ، طراحی وب هم انجام میدهند ، اما تخصص آنها میزبانی است. و این همان چیزی است كه شما اتفاقاً به دنبال آن میگردید.در هم ایران تقریباً کم نیستند.در کشور ما ، خلاصه هر کسی که تفاوت بین e-mail و دایناسور را  فهمیده باشد میتواند یکی از این شرکت ها راه اندازی کند. نگاه منفی نداریم اما حقیقت اینست که تا رسیدن به استاندارد جهانی در خدمات وب ،یک کمی فاصله داریم. بگذریم ...

برخی از موارد مثبتی كه در یك شركت خدمات دهنده یافت می شود :

·  تا زمانی كه با یك شركت واقعی خدمات دهنده سر و كار دارید ( نه شركت های محلی كه قبلاً به آنها اشاره كردیم!)احتیاجی به بررسی سرعت ارتباط آنها با اینترنت ندارید- آنها بدون داشتن یك ارتباط  فوق العاده سریع اینترنتی به حیات خود ادامه نخواهند داد. آنچه كه شما باید مورد توجه قرار دهید میزان bandwidth یا عرض باندی است كه در اختیار شما قرار می دهند. شركت های بسیاری هستند كه به عنوان یك حداقل مجوز استفاده از 10 گیگا بایت در ماه را به شما میدهند. با داشتن 150 گیگا بایت ظرفیت انتقال ماهیانه و اینکه متوسط اندازه یك صفحه در سایت در حدود 20 كیلو است، اگر یك نفر به طور میانگین 10 صفحه از این سایت را مشاهده كند، میتوانید بدون هیچ مشكلی در هر ما 750000 بازدید كننده داشته باشید. كه بیش از 25000 نفر در روز خواهد بود.

·  بررسی کنید كه آیا كمپانی مورد نظر شما دسترسی به CGI Bin را نیز ارائه می كند. این عبارت مخفف Common Gateway Interface است و تقریباً استانداری برای نحوه كار كردن نرم افزار با داده ها می باشد. عملاً ، اگر بخواهید در آینده از Autoresponder ، یك forum و یا یك log Analysis اختصاصی استفاده كنید به آن نیاز خواهید داشت. این مطلب برای سایت شما بسیار حیاتی خواهد بود.

·  آدرس های e-mail  نامحدود : شما باید چندین آدرس پستی در اختیار داشته باشید. اگر نام سایت شما yourstore.com است ، عاقلانه است كه به بازدیدكنندگان خود این امكان را بدهید كه از طریق آدرس feedback@yourstore.com  و  info@yourstore.com و یا آدرس های دیگر با شما تماس بگیرند. شركت خدمات دهنده باید بصورت خودكار تمام نامه های ارسالی به این آدرس ها را به هر مكانی كه  شما مشخص نموده اید ارجاع دهد.

·  Auto-responder نامحدود:  اگر شخصی یك e-mail برای شما ارسال كند ، این  نرم افزار بصورت اتوماتیك یك e-mail در پاسخ وی و حاوی این مطلب كه نامه وی دریافت شده و بزودی با وی تماس گرفته می شود، خواهد فرستاد. همچنین به منظور تائید سفارشات نیز می توان از آن استفاده كرد. البته كاربردهای مختلفی برای این سرویس وجود دارد، پس تلاش كنید شركتی را پیدا كنید كه از آن پشتیبانی می كند.

·  آیا امكان داشتن یك FTP بی نام را دارید؟ بسیاری از شركت امكان دسترسی نامحدود به FTP را برای بارگذاری یا ویرایش سایت در اختیار شما قرار میدهند ، اما این با امكان download یك فایل توسط بازدیدكننده سایت متفاوت است. تمام سایتها به این سرویس نیاز ندارند- اما می تواند گزینه سودمندی باشد.

·   آیا از یك نرم افزار mail-list مانند Majordomo استفاده می كنند؟ كاملاً ضروری نیست ، انتخاب های دیگری نیز ممكن است ... اما خوب است كه چنین سرویسی وجود داشته باشد.
 بپرسید ، چه نوع خدمات پشتیبانی ارائه میدهند. اكثر آنها از
e-mail استفاده می كنند ، اما آیا امكان دسترسی به یك كارشناس بصورت تلفنی نیز وجود دارد؟ واقعاً نیاز نیست ، اما همانطور كه هزینه ها بالا می رود باید خدمات بهتری در قبال پولتان دریافت كنید.

·  ممكن است مایل باشید بدانید كه آیا خدمات دهنده شما از Unix استفاده می كند یا Windows  یا Linux ؟ اگر امكان انتخاب دارید ، از یونیكس یا لینوکس استفاده كنید. پایدار تر اند و امكانات بیشتری هم دارند. این نظر ما است و میدانید كه هر كس نظری دارد.

·  آیا برای اعضاء Forum دارند؟ متعجب خواهید شد كه پاسخ بسیاری از سوالات شما با جستجو در این بخش پیدا می شود. اگر شركتی از این امكان برخوردار نیست ، ممكن است بخواهید به جستجوی خود برای یافتن شركتی با این امكان ادامه دهید. برای نمونه میتوانید نگاهی به  Forum سایت پیشنهادی ما به آدرس forum.powweb.com بیندازید.

 نكته مهم : Home page (صفحه اصلی) شما باید یكی از نامهای index.htm ,index.html , default.htm , default.html باشد این كار باعث می شود تا پس از تایپ شدن نام سایت شما ، بطور اتوماتیك صفحه اول سایت  بارگذاری شود. البته اگر با زبانی به غیر از HTML برنامه سازی می کنید ، پسوند فایل های فوق تغییر میکنند ولی نام آنها همچنان بهتر است که تغییر نکند.

در بخش های دیگر سایت بصورت جداگانه به بررسی بسیاری از خدمات ارائه شده توسط سرویس دهندگان وب  پرداخته شده است.در کشورمان ایران ، شرکتها و مراکز زیادی وجود دارند که به ارائه این خدمات می پردازند. مسلماً آنچه که باعث تمایز آنها میشود سابقه و تخصص پرسنل آنهاست که باید حتما مورد نظر شما باشد. در مورد قیمت دقیق باشید ولی وسواس بخرج ندهید. اختلاف قیمت اغلب بیشتر از 20 هزار تومان نیست که البته آنهم قابل اغماض است. کیفیت را در اولیت  قرار دهید.

مرکز تحقیقات درنظر دارد تا بزودی لیستی از کلیه مراکز خدمات دهنده این سرویس ارائه کند که خود نقطه شروعی برای ارائه یک تالار گفتمان تخصصی خواهد بود.
  ارسال به ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
[ نویسنده : مهدی حسینی در سه شنبه 10 آذر 1388 و ساعت 12:42 ق.ظ مرتبط با طراحی سایت | لینک | نظرات ]امار سایت

 
 


آمار
اطلاعات سایت
آخرین بروز رسانی:
کل مطالب :

مدیر سایت:

مهدی حسینی

لینکستان

بزرگترین مرکز دانلود
بهترین سریالهای دنیا
سینما کره
محصولات زناشویی

همه لینکها

/html>