تبلیغات
سینما کره - شرایط پناهندگی

بخش ها

سخنان بزرگان(1)
اخبار فیلم و سریال(3)
عکس سریالهای کره ای(1)
شعرهای عاشقانه(25)
شاعران معاصر ایران(7)
حکم علما و روحانیون(3)
حجاب در ایادین(3)
دانستنیهای ازدواج(38)
دانستنیهای جنسی(13)
بیماریهای جنسی(10)
مادران(4)
رایانه و اینترنت(6)
تجارت الکترونیک(3)
طراحی سایت(3)
پناهندگی و اقامت(1)

لینک های روز

جستجو

آرشیو

هفته دوم آذر 1388

همه آرشیوها

مطالب اخیر

شعرهای عاشقانه 4
جملات عاشقانه
نازنینـــــــــــــــــــم !
چکه های خاطره 3
چکه های خاطره 2
چکه های خاطره
جملات عاشقانه ... 2
جملات عاشقانه ...

لیست آخرین پستها

خروجی مطالب

RSS   Atom

بزرگترین مرکز دانلود رایگان


شرایط پناهندگی


اشخاصى که از کشورهاى اروپاى درخواست پناهندگى مى کنند لازم است ابتدا با روش پرسش و پاسخ کارمندان دولت آشنایى پیدا و خود را براى پاسخگویى به آنها آماده کنند. زمانى که شما درخواست پناهندگى میکنید مى بایست به شمارى از پرسشهایى که کارمندان دولت از شما میکنند، پاسخ دهید. این پرسشها درباره گذشته شما، خانواده و نزدیکانتان است. فراموش نکنید که پاسخ دادن به همه آنچه که در تصمیم گرفتن نهایى وزارتخانه اهمیت دارد بسیار مهم است. از این رو اجازه ندهید چیزى فراموش شود یا ناگفته بماند. در زیر شمارى از پرسشهایى را که کارمندان دولت از شما میکنند، آورده ایم تا با آنها بیشتر آشنا شوید. شماره بندى و پس و پیش بودن آنها در درجه اول اهمیت نیست. آنچه که شما باید به آن دقت کنید آن است که داستان زندگى خود را آنگونه که لازم است توضیح دهید و بهم وصل کنید. تلاش کنید که آنچه را که تعریف میکنید از روى نظم و ترتیب زمانى باشد تا براى شنونده و خواننده گیج کننده نشود

. هر چه شما پراکنده و بدون ترتیب دلیل هاى خود را بازگو کنید امکان بوجود آمدن سؤتفاهم براى وزارتخانه زیاد خواهد شد؛ و در نهایت شما هستید که شاید پاسخ منفى دریافت کنید و مجبور به ترک خاک این کشور شوید. شما براى کسب حق پناهندگى در شرایط امروز در کشورهاى پناهنده پذیر قبلا باید روى سوالهاى زیر کار کرده باشید. این اصلى ترین سوالهایى است از شما به عنوان پناهنده در دادگاهها، اداره مهاجرت، و یا پلیس هاى مرزى پرسیده میشود.

- چرا کشور خود را ترک کردید؟ - چگونه به این کشور رسیدید، از چه راهى؟

- چه وقت به اینجا رسیدید؟ - از چه طریقى؟

- نام و نام خانوادگى؟ - تاریخ تولد؟ - اسم پدر و مادر و شغل آنها؟

- کجا و در کدام شهر زندگى میکردید؟ - آدرس محل زندگى؟

- پدر و مادر شما کجا زندگى میکنند؟ - شغل و نحوه امرار معاش آنها؟

- شغل خودت و تخصص هاى حرفه اى؟ - میزان تحصیلات؟

- در کدام مدرسه درس خوانده اید، اسم و محل آن را نام ببرید؟

- آیا ازدواج کرده اید؟ - نام همسر شما چیست؟ - شغل و نحوه امرار معاش ایشان؟

- موقعیت امنیتى همسر شما چگونه است، آیا او نیز در خطر است؟

-چند فرزند دارید؟ - برادر و خواهر چطور؟ - چکار میکنند؟- سن ایشان(فرزندان، خواهر و برادر)

- با دقت هر بلایى که به سر شما و خانواده شما در رابطه با فعالیت سیاسى آمده است از جمله تعقیب، بازداشت، آزاد شدن، شکنجه، گشتن خانه، مصادره اموال و مانند آنها را توضیح دهید. آیا به غیر از فعالیت سیاسى به دلایل دیگرى همچون باور مذهبى، نژاد، جنسیت یا متعلق بودن به یک گروه اقلیت، تحت تعقیب و آزار قرار گرفته اید؟ در دوره هاى متفاوت چگونه تحت تعقیب، آزار و شکنجه قرار گرفته اید؟

- سابقه فعالیت سیاسى خود و آنها ؟ - چطور شد که موقعیت شما به خطر افتاد؟

- سابقه دستگیرى و زندان ، چند مورد و در چه تاریخهایى؟

- چه مدت زندانى بودید(چند ماه و یا چند سال)؟ - در کدام زندان؟ - زندانى که شما در آن بسر مى بردى در کجا قرار گرفته است؟ - چند نفر زندانى در آن وجود داشت؟ - شکل داخل و بیرون زندان چگونه است؟

- نحوه دستگیرى مثلا براى شما نامه فرستاده بودند، در محل کار دستگیر شدید و یا در منزل؟ - در چه ساعاتى از شب و یا روز؟ - مامورینى که شمارا دستگیر و یا جلب کردند چند نفر بودند؟

- به وسیله چه نیرویى دستگیر شدید؟ نیروى انتظامى، امر به معروف و نهى از منکر، مفاسد اجتماعى و یا لباس شخصى ها؟!!

- آیا اشخاص دیگرى نیز در ارتباط با شما دستگیر شدند، اگر ممکن است نام ببرید؟

- آیا هنگام تفتیش منزل شما، مأمورین اسنادى و یا چیز دیگرى که مجرم بودن شما را اثبات کند پیدا نمودند؟

- نحوه فرارتان از ایران به چه صورت بود؟ - با چه وسیله اى و از چه طریقى فرار کردید؟ - قاچاقچى را چگونه پیدا نمودید؟ - اسم قاچاقچى شما چى بود؟ - آیا از ایران تا اینجا همان قاچاقچى را همراه داشتى؟

- چند روز طول کشید تا به سوئد رسیدید؟ - از طریق چه مرزهایى؟

- مدارکى همراه خود دارید مثل پاسپورت ، کارت شناسایى ، گواهى نامه و غیره؟

- اسناد دیگرى که نشان دهد موقعیت شما به خطر افتاده است، با خود دارید؟

- آیا تاکنون شخص و یا اشخاصى از خانواده شما زندانى، فرارى، اعدام و یا تحت تعقیب و پیگرد قانونى قرار گرفته است؟

-اگر چنین بوده به طور مشخص اسم و چگونگى و تاریخ آن را بیان کنید؟ -مثلا در چه تاریخى؟-به چه جرمى؟

-چرا فعالیت سازمانى شما لو رفته بود؟ -چه مدارکى از شما گرفته بودند؟

- شکل فعالیت سیاسى و سازمانى شما چگونه بود؛ علنى، نیمه علنى و یا کاملا مخفى بود؟ - با چه سازمانى فعالیت مى کردید؟ - تاریخ آشنایى و شروع فعالیت شما با این سازمان؟ - آشنایى از چه طریقى روزنامه، نشریه، رادیو، سایتهاى اینترنیتى و یا اشخاص و عناصر فعال سازمان مربوطه کدام یک؟ - با چه پاسپورتى آمدید؟ پاسپورت شما چه رنگى بود؟ - آیا مى دانید پاسپورتى که شما با آن آمده اید مربوط به کدام کشور بود؟

- حال روحى شما چگونه است؟

- مذهب شما چیست؟

- گفتید از طریق همسرتان تهدید به مرگ شده اید چرا؟ - بجرم رابطه خارج ازدواج با چه کسى؟ اسم شخص؟ - اسم و آدرس شخصى که با شما رابطه داشت؟ - در صورت امکان سن و سال وى را بیان کنید؟- تاریخ شروع و آشنایى با وى؟

- آیا تهدید شدید چگونه این تهدید صورت گرفت بوسیله چاقو، اسلحه و یا از طریق دیگرى؟ - چگونه از دستشان فرار کردید؟ شب بود یا روز؟ بعد به کجا رفتید؟ چگونه از زندان آزاد شدید با قید ضمانت پول نقدى و یا اینکه حکم زندانتان تمام شده بود؟

- محکوم به زندان شدید؟- چند سال حکم داشتید؟ در کدام زندان بودید؟ آیا در زندانهاى دیگرى هم بودید؟ در زندانى که شما بودید چند نفر زندانى بودند؟ -چرا بعد از آزادیتان از زندان نمى توانستید در ایران بمانید؟ آیا فرزند بزرگترى در ایران دارید؟ چند سال سن دارد و سرپرستى وى به عهده چه کسانى است؟

- آیا کسى و یا کسانى از خویشاوندان شما در خارج کشور زندگى مینمایند، و به طور مشخص سوئد؟ - آیا تا کنون از دولت سوئد تقاضاى ویزا کرده اید؟

- آیا تاکنون از کشور سوئد و یا کشورهاى دیگرى در خواست پناهندگى کرده اید؟

- شما به عنوان اقلیت مذهبى، همجنسگرا و یا زنى که بخاطر مسایل اخلاقى از طرف شوهر، برادر و یا هر عضوى از خانواده تهدید به مرگ شده باشید باید بتوانید تاریخ، شواهد و چگونگى به وقوع پیوستن کل ماجرا و پروسه فرار از آن را توضیح دهید؟

- پس از آنکه کشور خود را ترک کردید نسبت به دوستان و خانواده و دیگران که در آنجا مانده اند احساس گناه میکنید؟- احساس میکنید به آنها مدیون هستید؟ اگر پاسخ مثبت است تا آنجا که میتوانید آن را بشکافید. چه زمانى شما در این فکر افتادید که کشور خود را ترک کنید؟ در این رابطه چه احساسى داشتید؟

- توجه داشته باشید که شب قبل از مصاحبه را خوب بخوابید و سعى کنید که در آرامش کامل و بدور از هر گونه اضطراب و پریشانى خیال به مصاحبه بروید.

هنگام درخواست پناهندگى در صورت داشتن همسر و یا فرزند در ایران و کشورهاى همجوار و همچنین در صورت تمایل به آوردن آنها بعد از کسب حق پناهندگى لازم است هنگام مصاحبه اسامى آنها را با مقامات پناهندگى در میان بگذارید. معمولا کسانى که بوسیله ویزا و از طریق قانونى وارد کشور مى شوند در صورت درخواست پناهندگى شانس بسیار کمى خواهند داشت، مگر اینکه دلایل بسیار قوى و قانع کننده اى به مقامات ادارى ارائه داده باشند. شما بعنوان پناهنده در صورت گرفتن جواب منفى و بر طبق قانون پناهندگى کشور از طریق ازدواج نیز اجازه اقامت نخواهید یافت مگر اینکه در صورت ازدواج به کشور خود بازگردید و مراحل قانونى آن را گذرانده باشید؛ ازدواج قبل از جواب منفى مى تواند بر شانس متقاضى پناهندگى بیافزاید. اما تعیین کننده نیست. هنگام طرح موضوع ازدواج، مقامات پناهندگى از شخص متقاضى سؤال میکنند که آیا دوست دارید از طریق ازدواج پرونده اتان مورد بررسى قرار گیرد یا از طریق همان کیس پناهندگى اتان؟ در جواب به این سوال بهتر است بگوئید بر اساس پرونده پناهندگى ام، چون خود به خود ازدواج هم به عنوان یکى از دلایل تعلق حق پناهندگى به شخص متقاضى به حساب میاید مگر اینکه شخص متقاضى، بر اساس قوانین پناهندگى دلایل کافى ارائه نداده باشد - کسانى که در دیگر کشورهاى اروپایى پاسخ منفى گرفته باشند، درخواست مجدد پناهندگى آنها در کشور دیگرى پذیرفته نمى شود مگر اینکه خلاف آن را اثبات کند - در صورتى که اداره امور پناهندگى تشخیص دهد شخص متقاضى با ویزاى کشورهاى حوزه شینگن آمده است به هیچ وجه اجازه دریافت حق پناهندگى نخواهد یافت، در عین حال شخص متقاضى با ویزاى هرکدام از کشورهاى حوزه قانون شینگن آمده باشند بهمان کشور بازگردانده خواهد شد.

(طرح سؤال)

آیا کسى که با ویزاى فامیلى آمده باشد مى تواند درخواست پناهندگى کند؟ در پاسخ باید گفت که بله مى تواند اما باید دلایل کافى و قانع کننده اى را به مقامات پناهندگى ارائه دهد، به شرط آن که: ١- آخرین اعضاى خانواده باشد، پدر یا مادر پیر و تنهایى باشد و از تامین معیشت زندگى و توان کارى برخوردار نباشد ٢- بدون سرپرست و عدم برخوردارى از مراقبت کسى باشد ٣- فرزندى زیر سن قانونى باشد و با همان شرایط بى سرپرست بودن در کشور محل اقامت خود و همچنین از طریق ازدواج آمده باشد. و دلیل دیگر میتواند به خطر افتادن امنیت شخص متقاضى به هنگام خروج از کشور باشد. قانون دابلین:

قانون دابلین یک توافق مشترک بین همه کشورهاى اروپایى مى باشد. بر اساس این قانون در صورتى که هر متقاضى پناهندگى در هرکدام از این کشورها جواب منفى و نهایتا اخراج گرفته باشد در هیچ یک از دیگر کشورهاى اروپاى و تصویب کننده این قانون حق پناهندگى وى پذیرفته نخواهد شد. از نظر کشورهاى اروپایى شاهراه اصلى ورود پناهندگان به اروپا یونان و ایتالیا مى باشد. براى جلوگیرى و سخت تر کردن هرچه بیشتر ورود پناهندگان به اروپا بویژه آلمان و انگلستان شبکه اى براى ردیابى پناهندگانى که ازطریق این کشورها میایند ساخته اند که به محض تشخیص آنها را به همان کشور باز مى گردانند. این ردیابیها از طریق انگشت نگارى صورت مى گیرد و همچنین اسامى دارندگان ویزاهاى توریستى و تجارى در شبکه اینترنتى اداره امور مهاجرین کشورهاى حوزه شینگن باقى خواهد ماند و دارنده ویزاى شینگن به محض تقاضاى پناهندگى شناخته شده و به کشور صادر کننده ویزا بازگردانده خواهد شد. بر طبق این توافق از ١٥ ژانویه ٢٠٠٣ پناهندگان به محض ورود به هرکدام از این کشورها انگشت نگارى و از قبل نیز اسامى آنان در کامپیوتر

ثبت خواهد شد. از این تاریخ بچه هاى بالایى ١٤ سال نیز انگشت نگارى خواهند شد.

(طرح سؤال)آیا به کسانى که مریض باشند حق پناهندگى تعلق مى گیرد؟ بلى در صورتى که قبلا خود را به کشورهاى اروپایى رسانده باشند و دارو و درمانى که به آن نیاز دارند، در کشورى که از آن آمده اند موجود نباشد شامل حق پناهندگى خواهند شد. اما مراحل بسیار پیچیده و دشوارى را در پیش خواهد داشت. لازم به توضیح است که سیاست کل کشورهاى پناهنده پذیر بر این اساس است که از پذیرفتن پناهنده طفره رفته و سر باز زنند و این، کار متقاضى پناهندگى را صد چندان دشوار کرده و دول پناهنده پذیر بدین صورت قلعه اى سخت به دور کشورهاى خود کشیده و راه را بر انسانهایى که براى یک زندگى شاد و آرام قصد سفر کرده و سختى راه را به جان خریده اند مسدود و غیر قابل نفوذ کرده اند

ارسال به ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
[ نویسنده : مهدی حسینی در دوشنبه 9 آذر 1388 و ساعت 11:33 ب.ظ مرتبط با پناهندگی و اقامت | لینک | نظرات ]امار سایت

 
 


آمار
اطلاعات سایت
آخرین بروز رسانی:
کل مطالب :

مدیر سایت:

مهدی حسینی

لینکستان

بزرگترین مرکز دانلود
بهترین سریالهای دنیا
سینما کره
محصولات زناشویی

همه لینکها

/html>