تبلیغات
سینما کره - ختنه(Circumcise) پسران و فواید آن

بخش ها

سخنان بزرگان(1)
اخبار فیلم و سریال(3)
عکس سریالهای کره ای(1)
شعرهای عاشقانه(25)
شاعران معاصر ایران(7)
حکم علما و روحانیون(3)
حجاب در ایادین(3)
دانستنیهای ازدواج(38)
دانستنیهای جنسی(13)
بیماریهای جنسی(10)
مادران(4)
رایانه و اینترنت(6)
تجارت الکترونیک(3)
طراحی سایت(3)
پناهندگی و اقامت(1)

لینک های روز

جستجو

آرشیو

هفته دوم آذر 1388

همه آرشیوها

مطالب اخیر

شعرهای عاشقانه 4
جملات عاشقانه
نازنینـــــــــــــــــــم !
چکه های خاطره 3
چکه های خاطره 2
چکه های خاطره
جملات عاشقانه ... 2
جملات عاشقانه ...

لیست آخرین پستها

خروجی مطالب

RSS   Atom

بزرگترین مرکز دانلود رایگان


ختنه(Circumcise) پسران و فواید آن


ختنه به بریدن و زدودن تمام یا بخشی از غلفه (پوست ختنه‌گاه) از آلت تناسلی مرد خَتنه می‌گویند. ختنه کردن ، عمل جراحی کوچکی است که سابقه 5 هزار ساله دارد. در این عمل کوچک ، پوستی که سر آلت را پوشانده است با روشهای مختلف دور می‌کنند تا سر آلت آزاد و برهنه گردد. بنابر احکام ادیان مختلف ، ختنه را در سنین مختلف انجام می‌دهند. بطور مثال پیروان حضرت موسی در روز هشتم تولد و مسلمانان تا قبل از بلوغ ، کودکانشان را ختنه می‌کنند.

 

به هنگام ختنه ممکن است لگام (frenulum) آلت تناسلی هم بریده شود. به این کار لگام‌بُری  ( frenectomy ) گفته می شود.سنت ختنه از تاریخ ثبت‌شده بشری قدیمی‌تر است و نگاره‌هایی از آن در غارهای دوران نوسنگی و آرامگاه‌های مصری یافته شده است

ختنه یك سنت دینی می باشد و در ادیانی مانند اسلام و یهود بر آن تاكید شده است از نظر علمی هم از فواید این عمل ، پرده برداشته شده است .در اسلام تاكید بر انجام ختنه قبل از روز هفتم تولد شده است  مطالعاتی در دانشگاههای مختلف ایران انجام شده كه تاكید بر انجام ختنه در شیرخوارگی ودر بعضی مقالات تاكید بر انجام آن در زایشگاه شده است وعلت آن را كاهش ریسك عفونت ادراری در نوزادان دانسته است. در هیچ مقاله ای این جراحی نفی نشده است

 

در هر زمانی كه تصمیم به انجام ختنه برای فرزند خود گرفتید حتما اینكار را توسط  یك جراح ودر بیمارستانی با امكانات مجهز انجام دهید.بعضی عوارض نادر از قبیل حساسیت به داروی بیهوشی, خونریزی ,.. نیاز به امكانات مجهز دارد.

   

دلایل ختنه کردن (Circumcise)

 

بطور طبیعی در زیر پوستی که آلت تناسلی کودک را می‌پوشاند، دائما ماده سفید رنگی ترشح می‌شود. البته این ماده چرک نیست و خاصیت نرم کنندگی دارد و مانع چسبیدن پوست به سر آلت می‌گردد. در بعضی از مواقع این ترشحات عفونی شده و پوست سر آلت نیز دچار عفونت می‌گردد. در موارد نادر عفونت مزبور مخصوصا در نوزادان و شیرخواران موجب عفونت کلیه‌ها می‌شود. آمار نشان داده است که عفونت ادراری در پسر بچه‌های ختنه نشده به مراتب بیشتر از پسرهای ختنه شده است. بنابر این ختنه کردن از پیدایش عفونت دستگاه ادرای جلوگیری می‌کند. تحقیقات نشان داده است که سرطان گردن رحم در زنان و سرطان آلت تناسلی در مردان در جوامعی که ختنه شده‌اند کمتر از جوامعی است که ختنه نشده‌اند. بعضی از کودکان اگر ختنه نشوند ممکن است پیوسته با آلت خود ور بروند و این عمل عادت کودک گردد که موجب ناراحتی پدر و مادر می‌گردد.

  

فواید ختنه

 

۱- پسران ختنه شده از بهداشت بالاترى برخوردارند.

 

۲- از عفونت هاى ادرارى و كلیوى پیشگیرى مى كند. كاهش عفونت وتورم دستگاه تناسلی

 

۳- از بیمار هاى مقاربتى و احتمالاً سرایت فورى HIV جلوگیرى مى كند.

 

۴- سرطان دستگاه تناسلى در مردان ختنه شده كمتر از سرطان در مردان بدون ختنه است.

 

۵- زنانى كه شوهرانشان ختنه شده اند كمتر در معرض ابتلا به سرطان دهانه رحم هستند.

 

6- لذت بردن بیشتر از رابطه جنسى.

 

 

انجمن اطفال آمریكا  تاكید كرده است  كه فواید ختنه آنقدر مشخص و صد درصد نیست كه بتوان این عمل را به عنوان یك جراحی روتین برای همگان قرار داد ولی انجام آن را نفی نکرده است.

 

مهمترین عوارض ختنه عفونت و خونریزی می باشد.ختنه مانند هر عمل چراحی عوارض یک عمل را دارد

 

بهترین زمان ختنه کردن

 

اگر ختنه بعد از تولد یا در ماههای اول تولد انجام گیرد، اولا احتیاج به بیهوشی عمومی کودک نیست و با بی حسی موضعی انجام می‌گیرد. ثانیا هزینه زیادی برای خانواده نخواهد داشت. مخصوصا اگر بهداشت و نظافت بعد از عمل رعایت شود، محل ختنه زودتر التیام می‌یابد. اگر ختنه در ماههای اول تولد انجام نشود، در این صورت علاوه بر اینکه کودک را باید بیهوش کرد و ختنه نمود، هزینه‌ای بر خانواده تحمیل می‌گردد و اثر بد روانی نیز بر کودک می‌گذارد. چون او در سنین کودکی (بویژه 2 تا 3 سالگی) نسبت به حفظ آلت تناسلی خود حساسیت دارد و چه بسا ختنه را تنبیه پدر و مادر در حق خود می‌پندارد و این تصور کودک را آزرده می‌کند. مشکلی که ممکن است ختنه کردن در ماههای اول تولد بوجود آورد عبارت است از زخم شدن نوک سوراخ آلت که باید از پیدایش آن جلوگیری کرد. زخم شدن نوک سوراخ آلت نتیجه قنداق کردن نامناسب کودک است که موجب می‌شود آمونیاک تولید شده از ادرار کودک با مجرای ادرار در تماس نزدیک باشد.

  

روشهای مختلف ختنه کردن

 

1) گذاشتن حلقه پلاستیکی

 

این روش ، روش متداول ختنه کردن است. بدین ترتیب که حلقه پلاستیکی را روی نوک آلت قرار می‌دهند و با نخ گره می‌زنند و 5 تا 7 روز آن را به همین حال نگاه می‌دارند. در نتیجه پوست جلو نخ سیاه می‌شود و با حلقه پلاستیکی می‌افتد. این روش را معمولا قبل از سه ماهگی بکار می‌برند.

 

  

2) ختنه کردن با روش بریدن و دوختن

 

در صورتیکه عمل ختنه در یکی دو ماه اول صورت نگیرد، جراح بعد از سه ماهگی با روش بریدن و دوختن ختنه را انجام می‌دهد. بعد از انجام ختنه محل باید به دقت نظارت گردد. اگر از محل ختنه چند قطره خون خارج شود، مهم نیست. ولی اگر خونریزی زیاد باشد باید هر چه زودتر به پزشک اطلاع داده شود تا از خونریزی جلوگیری نماید. در صورت مشاهده ترشحات سیتوزنگ در محل بریدن ختنه ، مادر باید محل را با آب و صابون بشوید و درمعرض هوا قرار دهد.

 

 در چه مواردی نباید نوزاد را ختنه کرد:

 

» اگر تنه آلت نوزاد در سطح پوست عانه قرار گرفته و درحقیقت آلت نوزاد در چربی عانه فرو رفته باشد.

 

» اگر آلت نوزاد بسیار کوچک باشد، یعنی کمتر از 2.5 سانتیمتر طول داشته باشد (آلت نوزاد سالم بین 2.8 تا 4 سانتیمتر می‌باشد).

 

» اگر پیشابراه به جای نوک آلت در زیر سر یا تنه آلت قرار گرفته باشد و پوست ختنه کامل تشکیل نشده باشد (مردم به این حالت می‌گویند که نوزاد ختنه شده به دنیا آمده است). این وضع یک نوع نابهنجاری است و نوزاد به جای ادرار کردن به جلو به زیر ادرار می‌کند، در چنین موارد کودک را نباید ختنه کرد بلکه باید در 18 ماهگی با عمل جراحی خاص آلت او را ترمیم نمود.

  

برای انجام ختنه فرزند دلبندتان:

 

1 ) انجام آن توسط یك پزشك ماهر

 

2 ) انجام آن در بیمارستان مجهز را در نظر داشته باشید

   

مراقبت از كودك ختنه شده

 

آلت تناسلی كودك بعد از ختنه قرمز و متورم می شود و تا 24 ساعت هم ممكن است خونریزی داشته باشد

  

اقدامات:

1)  پوشك كودك را به محض كثیف شدن تعویض كنید

 

2)   روزانه ناحیه مورد نظر را به آرامی با آب تمیز كنید

 

3)  از یك پماد آنتی بیوتیك بمدت 3تا 4 روز استفاده كنید

 

4)  از صابون,پودر,لوسیون وهر ماده دیگر تا خوب شدن كامل استفاده نكنید

 

4)  تا بهبودی كامل كودك را حمام نبرید

 

در بعضی مقالات تاكید شده بعد از افتادن پانسمان اولیه می توان كودك راحمام كرد و برای بهبود سریعتر مقداری نمك در وان كودك بریزید  ولی از هیچ ماده ضدعفونی دیگر در آب استفاده نكنید . نخ بخیه معمولا طی 7 تا10 روز جذب می شود .اگر از  حلقه استفاده شود حداكثر تا یك هفته خودبخود می افتد

 

5) اگر خونریزی و یا ترشحات از آلت تناسلی ادامه پیدا كرد سر آلت تناسلی آبی و یا سیاه شد  جریان ادرار كاهش پیدا كرد حتما با پزشك خود تماس بگیرید

ارسال به ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
[ نویسنده : مهدی حسینی در دوشنبه 9 آذر 1388 و ساعت 07:18 ب.ظ مرتبط با دانستنیهای جنسی | لینک | نظرات ]امار سایت

 
 


آمار
اطلاعات سایت
آخرین بروز رسانی:
کل مطالب :

مدیر سایت:

مهدی حسینی

لینکستان

بزرگترین مرکز دانلود
بهترین سریالهای دنیا
سینما کره
محصولات زناشویی

همه لینکها

/html>